Regulamin stanowi Załącznik nr 2 do Zarządzenie 8/R/2019 Rektora MWSE z dn. 27.09.2019 r. i obowiązuje od 1 października 2019 r.
§ 1
- Zapisy studentów na seminaria dyplomowe odbywają się w semestrze poprzedzającym rozpoczęcie zajęć z seminarium dyplomowego.
- Student przy wyborze promotora seminarium powinien kierować się tematyką związaną z kierunkiem studiów, a także wybraną specjalnością.
- Tematyka seminariów zatwierdzana jest wcześniej przez kierownika katedry odpowiedzialnej za specjalność, na której uruchomione jest seminarium. Kierownicy katedr są równocześnie odpowiedzialni za zabezpieczenie warunków realizacji prac dyplomowych.
§ 2
- Ostateczną listę seminariów dyplomowych ustala Pełnomocnik Rektora ds. Kształcenia i Studentów, biorąc pod uwagę zakres i strukturę obciążeń dydaktycznych poszczególnych pracowników, liczbę studentów na poszczególnych specjalnościach oraz możliwości organizacyjne Uczelni.
- Pełnomocnik Rektora ds. Kształcenia i Studentów ogłasza procedurę zapisów na seminaria, podaje listę promotorów oraz tematykę seminariów.
- Informacja o zapisach na seminaria podawana jest do wiadomości studentów przynajmniej dwa tygodnie przed właściwym terminem zapisów.
- Przynajmniej na miesiąc przed rozpoczęciem zapisów promotorzy mają obowiązek złożenia w Dziekanacie proponowanych tematów prac oraz ogólnej tematyki prac dyplomowych.
§ 3
- Student ma prawo wyboru promotora spośród osób zaproponowanych przez Pełnomocnika Rektora ds. Kształcenia i Studentów.
- W przypadku, jeżeli na preferowanym przez studenta seminarium zabrakło miejsc, należy dokonać zapisu do innego promotora w ramach wybranej specjalności.
- Student, wybierając seminarium, powinien kierować się proponowaną przez promotora tematyką prac.
§ 4
- Grupa seminaryjna liczy od 12 do 15 osób. W wyjątkowych przypadkach Pełnomocnik Rektora ds. Kształcenia i Studentów może ustalić inną liczebność grupy.
- O zapisie do danej grupy seminaryjnej decyduje kolejność zgłoszeń.
- Pełnomocnik Rektora ds. Kształcenia i Studentów ustala ostateczne limity studentów w grupach seminaryjnych.
§ 5
- Po zakończeniu procedury zapisów na seminaria dyplomowe Pełnomocnik Rektora ds. Kształcenia i Studentów podejmuje decyzję o uruchomieniu seminariów.
- Pełnomocnik Rektora ds. Kształcenia i Studentów podaje do wiadomości studentów wykaz uruchomionych seminariów oraz zatwierdza ostateczne listy grup seminaryjnych.
- Zmiana grupy seminaryjnej przez studenta może odbyć się tylko na jego pisemny wniosek za zgodą Pełnomocnika Rektora ds. Kształcenia i Studentów, przy pozytywnej opinii promotora seminarium wybieranego. Student zobowiązany jest również poinformować o zamiarze zmiany grupy seminaryjnej obecnego promotora.
§ 6
- Student wybiera jeden z zaproponowanych tematów prac lub w porozumieniu z promotorem ustala własny temat pracy dyplomowej, zgodny z kierunkiem studiów i obraną specjalnością.
- Promotor składa kierownikowi katedry kartę tematów prac dyplomowych prowadzonej grupy seminaryjnej w terminie do końca semestru, w którym rozpoczęło się seminarium.
- Kartę tematów prac dyplomowych zatwierdza kierownik katedry.
- Zatwierdzone przez kierownika katedry karty tematów prac dyplomowych poszczególnych promotorów powinny znajdować się w katedrze do wglądu przez Władze Uczelni.
- Zmiana tematu pracy dyplomowej może nastąpić wyłącznie za zgodą kierownika katedry, na pisemny wniosek promotora.
§ 7
Traci moc regulamin wyboru seminariów dyplomowych dotychczas obowiązujący.
§ 8
Regulamin wchodzi w życie z dniem 1 października 2019 r.