Zapraszamy do składania prac do druku w czasopiśmie „Problemy Współczesnej Pedagogiki”. Nabór artykułów jest prowadzony w sposób ciągły.
Proponowana tematyka:
- teoria wychowania;
- teoria nauczania;
- nowe metody badań w pedagogice;
- pedagogika a psychologia;
- neurodydaktyka.
Prosimy o przygotowanie prac zgodnie z wymogami redakcyjnymi i przesyłanie ich wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy, zamieszczony na stronie internetowej. Zapraszamy do zapoznania się z zatwierdzonymi przez redakcję zasadami przyjmowania prac do druku oraz ich recenzowania.
Publikacja w czasopiśmie jest bezpłatna.
Pragniemy nadmienić, że zgodnie z zaleceniami Rady Programowej czasopisma w poszczególnych jego numerach zamieszczane są pojedyncze artykuły autorów. Dopuszcza się możliwość współautorstwa drugiego artykułu. Publikacja taka warunkowana jest zgodą redaktora naczelnego.
W przypadku pracy wieloautorskiej osoba przedkładająca artykuł powinna przedstawić dodatkowo informacje o wkładzie poszczególnych autorów w powstanie artykułu (określić autorstwo: koncepcji, założeń, metodologii, badań, wniosków – zob. formularz oświadczenia stanowiący załącznik do umowy wydawniczej).
W umowie zawieranej z wydawcą autor oświadcza, że przedłożony do druku utwór jest pracą oryginalną, wcześniej niepublikowaną, jest wynikiem jego twórczości i nie narusza praw autorskich innych osób. Autor nie otrzymuje wynagrodzenia za publikację. Przysługują mu bezpłatne egzemplarze autorskie czasopisma w liczbie określonej umową wydawniczą.
Przypominamy, że zasady etyki pracy naukowej zobowiązują autorów do ujawniania informacji o podmiotach które przyczyniły się do powstania artykułu (poprzez wkład merytoryczny, ale też rzeczowy, finansowy itp.). Podobnie przypisywanie współautorstwa artykułu osobom, których udział w jego powstaniu nie miał miejsca lub był znikomy, traktowane jest jako przejaw nierzetelności naukowej. Wszelkie działania ze strony autorów składających prace do publikacji w Problemach Współczesnej Pedagogiki, które naruszają przyjęte w nauce zasady etyczne, będą przez redakcję dokumentowane, a w uzasadnionych przypadkach redaktor naczelny podejmie decyzję o powiadomieniu instytucji zatrudniającej autora.