Kwalifikacja artykułów do druku będzie przebiegać dwuetapowo.
- Wstępna selekcja zgłaszanych propozycji wystąpień prowadzona będzie przez organizatorów na podstawie propozycji tytułów i abstraktów wystąpień (150-200 słów), zarejestrowanych w elektronicznym systemie obsługi konferencji. Akceptacja abstraktu umożliwi uczestnikowi zarejestrowanie w systemie pełnego tekstu artykułu.
- Zarejestrowane w systemie artykuły zostaną przekazane do recenzji w systemie tzw. podwójnie ślepej recenzji (double-blind peer review). Pozytywna recenzja jest warunkiem dopuszczenia pracy do druku.
Objętość zgłaszanego do publikacji artykułu nie powinna przekroczyć 10 stron. Artykuł należy przygotować zgodnie z udostępnionym na stronie internetowej szablonem.
Nadsyłane artykułu powinny być oryginalne, wcześniej niepublikowane i niezłożone równocześnie innemu podmiotowi do publikacji lub rozpowszechniania w inny sposób. Autorzy powinni posiadać pełne prawa autorskie, a prace nie mogą zawierać żadnych zapożyczeń z innych utworów, które mogłyby spowodować odpowiedzialność wydawcy z tytułu naruszenia praw autorskich.
W przypadku współautorstwa opracowania za zgłoszenie pracy, kontakt z organizatorami i wydawcą publikacji odpowiada tylko jeden wybrany z grona współautorów uczestnik.
Prace nadesłane na konferencję zostaną opublikowane w postaci recenzowanego wydawnictwa zbiorowego. Wybrane artykuły ukażą się w punktowanym czasopiśmie naukowym „Zeszyty Naukowe Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie” (6 pkt. w wykazie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z 2013 r.). Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru artykułu do określonej formy publikacji. Selekcja prac prowadzona będzie na podstawie opinii Rady Programowej Konferencji i recenzentów. Egzemplarze autorskie dostępne będą na konferencji.
Schemat przyjmowania publikacji do druku
Przypominamy, że zasady etyki w pracy naukowej zobowiązują autorów do ujawniania informacji o podmiotach które przyczyniły się do powstania artykułu (poprzez wkład merytoryczny, ale też rzeczowy, finansowy itp.). Podobnie przypisywanie współautorstwa artykułu osobom, których udział w jego powstaniu nie miał miejsca lub był znikomy, traktowane jest jako przejaw nierzetelności naukowej.