Rok 2016 był rokiem bardzo udanym w ponad dwudziestodwuletniej historii Uczelni:
- MWSE Liderem Edukacji w Małopolsce!
W 2016 roku Małopolska Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Tarnowie otrzymała wyróżnienie w kategorii „Lider Edukacji” województwa małopolskiego. Uroczysta gala wreczenia wyróżnień dla „Wzorowych Firm” i „Wzorowych Gmin” odbyła się w Krakowie, dnia 30 czerwca 2016 roku. - MWSE wysoko w rankingu „Perspektyw”.
W rankingu najlepszych polskich niepublicznych uczelni magisterskich miesięcznika „Perspektywy” 2016 Uczelnia odnotowała awans o 10 miejsc w stosunku do roku 2015. W obecnym zestawieniu MWSE uplasowała się w przedziale miejsc „51-60”, podczas gdy w ubiegłym roku był tu przedzial „61-70”. - PAKA pozytywnie o kierunku Turystyka i rekreacja
W 2016 roku Polska Komisja Akredytacyjna oceniała kierunek Turystyka i rekreacja na Wydziale Zarządzania i Turystyki MWSE. Komisja pozytywnie oceniła kierunek. W uchwale podjętej 1 września 2016 roku Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej stwierdziło, ze poziom prowadzonego kształćenia odpowiada przyjętym kryteriom jakościowym oceny prograowej, a kierunek „w pełni” spełnia wszystkie przyjęte przez oceniajacych kryteria jakościowe (kadrowe , programowe i organizacyjne). W maju 2015 roku pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej uzyskał kierunek Zarządzanie. - Absolwenci MWSE kolejny rok z nagrodami im. Tadeusza Tertila
Dnia 27 października 2016 roku, podczas uroczystej gali wręczenia Nagrody im. Tadeusza Tertila w Ratuszu nagrodę odebrali Absolwenci MWSE. Kapituła konkursu jednogłośnie uznała, że nagrodę z dziedziny nauk humanistyczno-społecznych należy przyznać Joannie Nowak. Absolwentka Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie jest autorką pracy dyplomowej pt.: „Sytuacja dziecka rozpoczynającego naukę w szkole podstawowej”. Promotorem nagrodzonej pracy był Pan prof. dr hab. inż, Janusz Morbitzer, obecny podczas gali. Profesor Morbitzer jest pracownikiem Katedry Nauk o Wychowaniu MWSE w Tarnowie. - Wyróżnienie przyznano Marcinowi Banachowi, absolwentowi MWSE za pracę „Wpływ społeczeństwa obywatelskiego – poprzez społeczną aktywność – na rozwój wspólnot. Na przykładzie działalności Rady Osiedla nr 13 Westerplatte w Tarnowie – organizacja i funkcjonowanie jednostek pomocniczych samorządu terytorialnego”. Promotorem wyróżnionej pracy był Pan prof. dr hab. Leszek Kozioł, MWSE w Tarnowie.
- Wyróżnienie otrzymała także Anna Siudut, absolwentka MWSE za pracę licencjacką „Adaptacja dzieci w przedszkolu”. Promotorem pracy Pani Siudut był dr Mirosław Cholewiński, adiunkt w Katedrze Nauk o Wychowaniu MWSE w Tarnowie.Na uwagę zasługuje fakt, iż wszystkie trzy wyróżnione prace absolwentów tarnowskich uczelni pochodziły z Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie.
- Bardzo naukowo w MWSE
Tematem przewodnim seminarium ergonomicznego, zorganizowanego 12 października 2016 r. przez Małopolską Wyższą Szkołę Ekonomiczną w Tarnowie oraz tarnowski oddział Polskiego Towarzystwa Ergonomicznego, był „Dobrostan pracowniczy”, rozumiany jako tworzenie korzystnych dla człowieka warunków pracy, zarówno w wymiarze fizycznym, psychologicznym, jak i społecznym.W seminarium wzięli udział zarówno pracownicy naukowi, jak i praktycy, przedstawiciele tarnowskich instytucji oraz studenci MWSE, wśród których zagadnienia związane z wykorzystaniem ergonomicznych rozwiązań spotkały się z dużym zainteresowaniem. - Trudny problem budowania relacji pomiędzy nauczycielem i uczniem był tematem kolejnej z tego cyklu konferencji Katedry Nauk o Wychowaniu MWSE w Tarnowie. Konferencja zatytułowana „Relacja uczeń–nauczyciel” odbyła się 19 maja 2016 r. Konferencja w odczuciu uczestników była ważna i potrzebna ze względu na temat relacji pomiędzy uczniami a nauczycielami, które wpływają nie tylko na atmosferę pracy w szkole, ale także na wychowanie nowych pokoleń. W organizacji konferencji czynny udział wzięły studentki Naukowego Koła Pedagogicznego „Paidagogos” przy MWSE.
- Jak ważna jest współpraca i dialog pomiędzy szkołą i rodziną? – na to pytanie szukano odpowiedzi podczas ogólnopolskiej konferencji naukowej, która odbyła się w dnia 20-21 kwietnia 2016 r. w Tarnowie. Konferencja zatytułowana „Szkoła i rodzina. Współpraca i dialog” została zorganizowana wspólnie z Urzędem Miasta Tarnowa, Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli ODN w Tarnowie oraz Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej. Zarówno prelegenci, jak i słuchacze zgodnie przyznali, że rodzina i szkoła potrzebują siebie nawzajem.
- Rekordowy Bal Beana 2016!
W sobotę 12 listopada 2016 r. 170 studentów, pracowników, absolwentów MWSE, wraz z osobami towarzyszącymi oraz studentów programu Erasmus+ bawiło się podczas tradycyjnego balu studentów I roku. - Nowi Absolwenci Uczelni – wyróżniono najlepszych
Dnia 8 lipca 2016 roku odbyła się dziewiętnasta Promocji Absolwentów Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie. Dyplom ukończenia studiów I i II stopnia oraz studiów podyplomowych uzyskało 348 studentów. Tytuł magistra uzyskało 216 osób, licencjata – 120, natomiast dyplom ukończenia studiów podyplomowych otrzymało 12 słuchaczy. W tym gronie znalazło się 46 absolwentów, którzy otrzymali dyplomy z wyróżnieniem. - Podczas uroczystości promocji absolwentów wyróżniono tych najlepszych. Na Wydziale Zarządzania i Turystyki wyróżnienie otrzymało 14 absolwentów studiów II stopnia na kierunku Zarządzanie, 10 absolwentów studiów I stopnia na kierunku Zarządzanie, 5 absolwentów studiów I stopnia na kierunku Turystyka i rekreacja oraz 2 absolwentów studiów podyplomowych. Na Wydziale Nauk Społecznych na wyróżnienie zasłużyło 9 absolwentów studiów II stopnia na kierunku Pedagogika oraz 6 absolwentów studiów I stopnia na kierunku Pedagogika.
- Podczas uroczystości wyróżniono także absolwentów za najlepsze wyniki ze studiów. Na studiach I stopnia wyróżniono Panią lic. Annę Pers (kierunek Zarządzanie, średnia: 5,4), Panią lic. Annę Siudut (kierunek Pedagogika, średnia: 5,16), Panią lic. Patrycję Ostrowską (kierunek Turystyka i rekreacja, średnia: 4,86). Na studiach II stopnia wyróżniono Pana mgr Macieja Pyrka (kierunek Zarządzanie, średnia: 5,36) oraz Panią mgr Beatę Podstawę (kierunek Pedagogika, średnia: 5,39). Wyróżnione osoby otrzymały z rąk Pana Rektora, dr hab. Michała Woźniaka oraz Pani Kanclerz, mgr Zofii Kozioł listy gratulacyjne oraz czytniki e-booków.
W 2016 roku przygotowaliśmy dla naszych Studentów nowości w ofercie tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie
- W ofercie studiów II stopnia na kierunku Pedagogika znajdzie się specjalność Pedagogika szkolna i doradztwo zawodowe.
- Nowością na studiach I i II stopnia na kierunku Zarządzanie jest specjalność Logistyka w biznesie.
- Nowym obszarem na studiach podyplomowych jest Przedsiębiorczość dla nauczycieli.
Twórzcie z nami 2017 rok, aby był równie owocny co miniony!