Kim jest student pedagogiki, jakie są jego oczekiwania, potrzeby edukacyjne, wizja oddziaływań pedagogicznych, które zastosuje w pracy pedagoga. Na te pytania starali się odpowiedzieć studenci z kół naukowych, uczestniczący w seminarium naukowym, zorganizowanym w Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie.
Organizatorem spotkania było Naukowe Koło Pedagogiczne „Paidagogos” działające przy Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie przy współpracy Koła Studenckiego „Gryps” z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Spotkanie było podsumowaniem badań ankietowych, przeprowadzonych równolegle wśród studentów UJK w Kielcach oraz MWSE w Tarnowie. Seminarium otworzyła Pani Kanclerz mgr Zofia Kozioł, która powitała zaproszonych gości oraz przybyłych studentów.
Jako pierwszy wystąpił Karol Zaręba z UJK, który przedstawił referat pt. Wychowanie dawniej a dziś, w swoim wystąpieniu ukazał idee pedagogiczne istniejące na przestrzeni dziejów poczynając od Arystotelesa. Następnym prelegentem była Iwona Wolańska, która w swojej wypowiedzi na temat Roli autorytetu wychowawcy w procesie resocjalizacji wskazała na znaczenie spójności postawy pedagoga z jego wypowiedziami. Kolejny referat zaprezentował Jakub Wroński, wskazując na wychowawczą rolę sportu. Agnieszka Król przedstawiła wyniki badań przeprowadzonych wśród studentów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Następnie Paweł Grochal z Koła „Paidagogos” przedstawił działalność i funkcjonowanie grup nieformalnych na przykładzie grupy rekonstrukcyjnej odtwarzającej działania militarne armii brytyjskiej. Gertruda Gałek zaprezentowała wyniki badań ankietowych przeprowadzonych wśród studentów pedagogiki Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej oraz analizę porównawczą wyników badań obu uczelni.
Marta Falińska w swoim wystąpieniu przedstawiła sprawozdanie z działalności Koła „Paidagogos” w roku akademickim 2011/2012.
W seminarium brali udział wykładowcy z MWSE, studenci pedagogiki i zarządzania, członkowie kół naukowych oraz Rady Uczelnianej Samorządu Studetnów.
– Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność Władzom Uczelni, Dyrekcji Przedszkola nr 34 w Tarnowie, Pani Urszuli Ciężadło, Pani dyrektor Przedszkola nr 33 w Tarnowie, Pani Marcie Koziarze, Pani Wicedyrektor P 34 oraz Pani Barbarze Pikul za wspieranie naszych inicjatyw, rady, pomysły, okazywaną wielokrotnie życzliwość oraz zaangażowanie w przygotowaniach naszych przedsięwzięć. Wierzymy, że w przyszłości nie zabraknie okazji do dalszej współpracy, która będzie nas wzbogacała budując nowe doświadczenia, umiejętności oraz wiedzę – podkreślają przedstawiciele organizatora.