W semestrze zimowym bieżącego roku akademickiego zostaną uruchomione dwa obszary tematyczne, które cieszyły się największym zainteresowaniem słuchaczy podczas postępowania rekrutacyjnego, a są to: Rachunkowość i zarządzanie finansami przedsiębiorstw z elementami controllingu oraz Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy.
Program kształcenia w zakresie obszaru tematycznego Rachunkowość i zarządzanie finansami przedsiębiorstw z elementami controllingu ma na celu przekazanie praktycznej wiedzy niezbędnej do samodzielnego prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz doskonalenie umiejętności wykorzystania rachunkowości i finansów oraz controllingu w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Przyszli absolwenci w trakcie studiów poznają sposoby opisu stanu majątkowego i sytuacji finansowej przedsiębiorstwa oraz zasady finansowania jego działalności bieżącej i rozwojowej. Ważnym celem zajęć jest także poznanie zasad analizy i oceny działalności przedsiębiorstwa i jej wykorzystania przy podejmowaniu decyzji gospodarczych. W toku zajęć laboratoryjnych przyszli absolwenci zapoznają się z podstawami efektywnego zastosowania systemów komputerowych w rachunkowości i analizie finansowej.
Z kolei drugi obszar tematyczny Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy skierowany jest do osób zajmujących się problematyką bezpieczeństwa i higieny pracy, pracujących lub planujących podjąć pracę w służbie bhp. Studia mają na celu dostarczenie kompleksowej i specjalistycznej wiedzy z zakresu zarządzania, bezpieczeństwa i higieny pracy, zgodnie z nowoczesnymi standardami obowiązującymi w Unii Europejskiej.
– Uruchomione obszary tematyczne wpisują się w zapotrzebowanie obecnego rynku pracy i pozwalają uczestnikom podnieść ich kwalifikacje zawodowe, co zostaje potwierdzone uzyskaniem świadectwa ukończenia studiów podyplomowych.
Absolwenci MWSE studiów I lub II stopnia są automatycznie zwalniani z opłaty wpisowej. Uczelnia także elastycznie podchodzi do kwestii wnoszenia czesnego przez słuchaczy studiów podyplomowych, gdyż może ono być wnoszone aż w czterech równych ratach w ciągu semestru – mówi Renata Mielak, kierująca działem rekrutacji.
– Zjazdy na obu specjalnościach zaplanowano od 6 grudnia 2014 r. w systemie co dwa tygodnie. Przy budowie harmonogramów zajęć staraliśmy się unikać wyznaczania ich na piątki, gdyż doskonale rozumiemy utrudnienia związane chociażby z kwestią dojazdu słuchaczy na zajęcia dydaktyczne – dodaje Renata Mielak.
Szczegółowe informacje na temat rekrutacji można uzyskać w Dziale Nauczania.
Harmonogramy zajęć na studiach podyplomowych.