W piątek 26 lutego 2016 r. pracownik Katedry Zarządzania pełniący funkcję Koordynatora Programu Erasmus+ w MWSE, mgr Radosław Pyrek zasiadał w Loży Mędrców IV edycji Tarnowskiej Ligi Debatanckiej. Zadaniem Loży była ocena uczestników debaty pod kątem m.in. zgodności wystąpienia z podanym tematem debaty, wykorzystania odpowiedniej argumentacyjnej czy umiejętności retorycznych.
W piątkowym starciu spotkały się drużyny III Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza oraz Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, a temat debaty brzmiał: „Historia nie jest nauczycielką życia”. Zgodnie z regulaminem, 60 minut przed rozpoczęciem pojedynku uczestnicy zostali poinformowani, jakie stanowiska przyjmują w debacie: Propozycji czy Opozycji. Była to debata rozstrzygająca o zwycięstwie w grupie A i pierwszym półfinaliście. Uczestnicy projektu walczą o Mistrzostwo Miasta Tarnowa.
– Po raz pierwszy brałem udział w Tarnowskiej Lidze Debatanckiej i muszę przyznać, że było to bardzo ciekawe doświadczenie. Zaangażowanie młodych ludzi, ich niesamowite przygotowanie do tej debaty i wysoki poziom prezentacji argumentów jest dowodem, że uczniowie tarnowskich szkół potrafią dyskutować i bronić swojego stanowiska z wykorzystaniem silnej argumentacji. Gratuluję uczniom Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, którzy zwyciężyli w piątkowym pojedynku – podsumowuje debatę mgr Radosław Pyrek, koordynator Programu Erasmus+ .
Tarnowska Liga Debatancka jest wydarzeniem edukacyjnym, związanym ze wzmacnianiem świadomości społecznej, aktywności obywatelskiej i budowaniem nowej kultury wypowiedzi wśród młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych miasta Tarnowa. W tym celu używane jest narzędzie debatowania w stylu oksfordzkim. W sezonie 2015/2016 w projekcie uczestniczy 13 szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta Tarnowa.
Organizatorami Ligi są Stowarzyszenie Nowe Przestrzenie, Stowarzyszenie KANON oraz Fundacja im. Hetmana Jana Tarnowskiego. Tarnowska Liga Debatancka została objęta patronatem Kurii Diecezjalnej w Tarnowie oraz Urzędu Miasta Tarnowa.