Dnia 29 września 2017 roku, już po raz dwudziesty trzeci w Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie uroczyście zainaugurowano rok akademicki. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz Uczelni, członkowie Rady Patronackiej, przybyli goście oraz nauczyciele akademiccy, studenci i pracownicy administracyjni.
Uroczystości przewodniczył Rektor – prof. MWSE dr hab. Michał Woźniak, który w swoim przemówieniu przedstawił dokonania Uczelni w minionym roku akademickim. Odniósł się także do zmian, jakie niesie za sobą ogłoszony niedawno przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego projekt nowej ustawy „Konstytucja dla nauki”.
– Małopolska Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Tarnowie wkracza w nowy rok akademicki dobrze przygotowana do oczekujących ją zadań. Uczelnia stara się umiejętnie wiązać teorię z praktyką, między innymi poprzez angażowanie do pracy wybitnych praktyków. Uważamy, że dyfuzja wiedzy teoretycznej i praktycznej dobrze służy rozwojowi intelektualnemu studentów. Staramy się dbać o ich rozwój. W tym celu wyposażyliśmy i wciąż doposażamy Uczelnię we wszystkie niezbędne urządzenia i pomoce. Na przestrzeni 23 lat działalności Uczelni wypromowano ponad 14000 absolwentów, w tym prawie 4650 magistrów. Uczelnia rozwija się pod względem naukowym. Uznaliśmy, że rozwój ten stanowi podstawę wysokiej jakości nauczania. W ramach uczelni rozwija się także działalność wydawnicza. W ostatnim wykazie czasopism naukowych opublikowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, który ukazał się 26 stycznia 2017 roku. „Zeszyty Naukowe Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie” otrzymały 9 punktów – powiedział Rektor.
Najważniejszą częścią uroczystości była immatrykulacja studentów pierwszego roku, którzy zostali przyjęci do społeczności akademickiej MWSE. Do ich grona dołączyli studenci zagraniczni, rozpoczynających studia w Tarnowie w ramach Programu Erasmus+. Dziekan pogratulowała studentom wyboru Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie jako dobrej uczelni, która umożliwi zdobycie wiedzy i umiejętności stanowiących przyczynek do kreowania przez nich lepszego świata.
W imieniu studentów głos zabrała Przewodnicząca Rady Uczelnianej Studentów lic. Gabriela Januś.
– C zeka Was wiele lat wytężonej pracy. Jednak mogę Was zapewnić, że wysiłkowi temu towarzyszyć będzie przyjazne grono profesorów, wykładowców, pracowników i studentów. Wszystkie te osoby czynią Naszą Uczelnię miejscem, gdzie panuje niezwykła atmosfera, pełna szacunku i zrozumienia. Wierzę, że wiedza uzyskana podczas kolejnych lat studiowania pozwoli Wam zdobyć kwalifikacje zawodowe, a po ukończeniu wybranego kierunku spełniać się w pracy zawodowej – powiedziała.
Podczas uroczystej inauguracji wręczono medale „Bene Merito” – przyznawane osobom, które swoim autorytetem, nieustającą pasją i osobistym zaangażowaniem przyczyniają się do rozwoju tarnowskiej Alma Mater. Złote medale otrzymały panie: dr Renata Smoleń – Dziekan Wydziału Zarządzania i Turystyki oraz Wydziału Nauk Społecznych, psycholog, logopeda, terapeuta; autorka kilkunastu artykułów z zakresu psychologii rozwojowej i psychologii wychowawczej; dr hab. Zofia Brańka – profesor nadzwyczajny, pracownik Katedry Nauk o Wychowaniu, pedagog z dużym doświadczeniem; autorka wielu publikacji z zakresu pedagogiki; dr Maria Dąbrowa – Kierownik Samodzielnego Zakładu Informatyki i Metod Ilościowych, wieloletni pracownik MWSE, autorka publikacji z zakresu matematyki, matematyki finansowej oraz statystyki.
Gratulacje i życzenia dla całej społeczności akademickiej na ręce władz Uczelni złożyli Pan Artur Puciłowski, dyrektor tarnowskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz Pan Stanisław Klimek, wiceprzewodniczący Rady Miasta Tarnowa. Pani Dziekan dr Renata Smoleń odczytała adresy okolicznościowe, które nadesłali m.in. Pan Jacek Krupa, Marszałek Województwa Małopolskiego, a także Pani Profesor Elżbieta Mączyńska-Ziemacka, Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.
Wykład inauguracyjny zatytułowany Perspektywy rozwoju szkolnictwa wyższego w Polsce w świetle wprowadzonych zmian systemowych wygłosił dr h.c. Witold Zych.