4 października 2013 r. Małopolska Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Tarnowie zainaugurowała kolejny rok akademicki. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz Uczelni, członkowie Rady Patronackiej, licznie przybyli Goście oraz nauczyciele akademiccy studenci i pracownicy administracyjni Uczelni. Uroczystości przewodniczył JM Rektor, prof. dr hab. Michał Woźniak.
Jak zauważył obecny na spotkaniu marszałek województwa małopolskiego Pan Roman Ciepiela, immatrykulowani studenci są właśnie równolatkami Uczelni, a Małopolska Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Tarnowie – podobnie jak najmłodsi Żacy – w bieżącym roku akademickim świętuje swoje dziewiętnaste urodziny. To szczególny dzień rozpoczynający nową studencką drogę życia dla studentów kierunków: pedagogika, zarządzanie i turystyka i rekreacja.
W czasie uroczystości Dziekan Wydziału Nauk Społecznych dr Renata Smoleń i Wydziału Nauk Turystyki i Zarządzania dr Jolanta Stanienda skierowały miłe słowa do immatrykulowanych, zapewniając, iż rozpoczynający się nowy okres w ich życiu to nie tylko czas zgłębiania wiedzy, ale także poznawania nowych przyjaciół.
– Okres studiów to najlepszy czas w życiu młodego człowieka – mówił Pan Poseł Jan Ziobro, który podobnie jak młodzi żacy jeszcze niedawno był członkiem braci studenckiej i z wielką przyjemnością wziął udział w inauguracji roku akademickiego w MWSE w Tarnowie.
Wyróżnione w czasie uroczyści zostały trzy absolwentki, które w czasie studiów otrzymały najwyższą średnią z wszystkich semestrów studiów. Wręczone przez Panią Kanclerz mgr Zofię Kozioł tablety były nagrodą za trud i wysiłek włożony przez wyróżnione Panie w czasie nauki w MWSE w Tarnowie.
Dr Jolanta Stanienda Dziekan Wydziału Zarządzania i Turystyki powiedziała do absolwentek:
– Pewien etap macie już za sobą. Wasz wynik studiów świadczy o tym, że pracowaliście bardzo rzetelnie. Jest to na pewno szansa na szybszy i lepszy start zawodowy. Serdecznie gratuluję, życząc nieustającego zapału i entuzjazmu, jaki macie dzisiaj. Nie rezygnujcie z marzeń i planów, pamiętając, że każdy z Was ma ważną rolę do spełnienia. Miejcie odwagę, aby jeżeli trzeba iść pod prąd.
Wyróżnione osoby to:
- Licencjat Paulina Baranowska – absolwentka studiów stacjonarnych I stopnia na kierunku Pedagogika na specjalności Pedagogika przedszkolna wczesnoszkolna – najwyższy ostateczny wynik ze studiów – 5,19, oceny z recenzji pracy dyplomowej – promotor 5,0 recenzent 6,0. Oceny z egzaminu dyplomowego – 5,0 6,0. Temat pracy dyplomowej: Wybrane problemy adaptacyjne dzieci w przedszkolu. Promotorem wyróżnionej pracy dyplomowej była dr Renata Smoleń, a recenzentem dr Sabina Kurzawa.
- Magister Iwona Szafraniec – absolwentka studiów niestacjonarnych II stopnia na kierunku Zarządzanie na specjalności Rachunkowość i zarządzanie finansami – najwyższy ostateczny wynik ze studiów – 5,37 na kierunku Zarządzanie oceny z recenzji pracy dyplomowej – 6,0 oceny z egzaminu dyplomowego – 6,0 Temat pracy dyplomowej: Ocena kondycji majątkowej przedsiębiorstwa „POLPLAST” za pomocą analizy finansowej składników bilansu. Promotorem wyróżnionej pracy dyplomowej była dr Maria Dąbrowa, a recenzentem prof. MWSE, dr hab. Michał Woźniak.
- Licencjat Aneta Wilk – absolwentka studiów niestacjonarnych I stopnia na kierunku Zarządzanie na specjalności Zarządzanie firmą – najwyższy ostateczny wynik ze studiów – 5,26 na kierunku Zarządzanie oceny z recenzji pracy dyplomowej – 6,0 oceny z egzaminu dyplomowego – 6,0. Temat pracy dyplomowej: Zarządzanie zasobami ludzkimi na przykładzie UTC CCS Manufacturing Polska sp z o.o. Promotorem wyróżnionej pracy dyplomowej była dr Renata Żaba-Nieroda, a recenzentem dr Jolanta Stanienda.
Wykład inauguracyjny na temat „Ergonomia, dziś i jutro” wygłosiła prof. Ewa Górska, prezes Polskiego Towarzystwa Ergonomicznego. Ewa Górska jest profesorem na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej, certyfikowanym przez CREE Euro-Ergonomistą, członkiem Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP, członkiem Komitetu Ergonomii i Komitetu Inżynierii Produkcji przy PAN. Wykład Pani Profesor był połączony z pierwszymi dniami działalności PTErg w Tarnowie. Zarząd Główny PTErg wydał zgodę na utworzenie oddziału PTErg. Do tej pory oddziały były tworzone tylko w miastach wojewódzkich. Tarnów jako znaczący ośrodek przemysłowy oraz akademicki tworzy właściwe środowisko dla tego typu działalności. Z rąk prof. Ewy Górskiej legitymacje członkowskie odebrali w czasie uroczystości członkowie PTErg.